Z Filipem Łobodzińskim o Bobie  Dylanie

Oczytani ludzie tworzą genialne teksty piosenek

22.02.2018 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych odbyło się spotkanie z Filipem Łobodzińskim, dziennikarzem, piosenkarzem, aktorem oraz tłumaczem.
Spotkanie, związane z twórczością Literackiego Noblisty 2016 – Boba Dylana, prowadził dyrektor i redaktor naczelny Biura Literackiego – Artur Burszta .
Filip Łobodziński pragnął  zwrócić uwagę na postać, jaką jest Bob Dylan. Nietuzinkowość, pomysłowość oraz ogromny talent, bardzo wyróżniały go już na początku jego kariery i wyróżnia do dziś. Podczas spotkania zostały przeczytane i skomentowane wybrane wiersze z dzieł literackich Dylana „Tarantula” oraz „Duszny kraj”. Zaprezentowane zostały także piosenki literackiego noblisty, w przekładzie Filipa Łobodzińskiego m.in. „Czasy nadchodzą nowe” („The Times They Are A-Changin’”). W przekonaniu polskiego artysty, nie mając talentu do śpiewania lecz mając „coś” w głowie, duszy i sercu, można jednak tworzyć i śpiewać, ponieważ piosenka powinna mieć sens. Nie jest tylko po to, aby była. Filip Łobodziński zachęcał młodzież nie tylko do odsłuchania piosenek i zainteresowania się postacią Boba Dylana, ale także do czytania różnego typu książek, ponieważ jego zdaniem oczytani ludzie tworzą genialne teksty piosenek.
Po spotkaniu uczniowie mieli czas na zadanie kilku pytań Filipowi Łobodzińskiemu, zrobienie zdjęć oraz zakup książek Boba Dylana.
Spotkanie było bardzo inspirujące. Mam nadzieję, że zachęciło młodych ludzi do rozwijania pasji i twórczości w ich życiu oraz ambitnego spędzania wolnego czasu.

Maja Maksylewicz