KONKURS O AIDS

Konkurs o AIDS ( organizacja B. Czarnecka)

1 XII obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS. Jest to śmiertelna choroba wywoływana przez zakażenie wirusem HIV. Liczba zarażonych na świecie ciągle rośnie, wiele osób nawet nie podejrzewa u siebie zarażenia , gdyż przez pierwsze lata choroba przebiega bezobjawowo. Najważniejsze jest więc zapobieganie chorobie przez unikanie zachowań ryzykownych. W celu podniesienia świadomości zdrowotnej uczniów w tym zakresie, odbył się w naszej szkole konkurs pt. „Zagrożenia HIV i AIDS”, w którym wzięło udział 28 uczniów LO.

Najlepsze wyniki uzyskali:

I miejsce – Magdalena Hodyl (kl. 3b LO)

II miejsce – Aleksandra Kopaczyńska (kl. 2b LO) i Natalia Duraj (kl. 2b LO)

III miejsce – Joanna Wojciechowska (kl. 1b LO) i Zuzanna Rybikowska (kl. 2b LO)