VIII Dolnośląska Gala Talentów – konkurs rejonowy w Bystrzycy Kłodzkiej

21 marca 2018 r. W Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej odbyły się rejonowe eliminacje do finału VIII Dolnośląskiej Gali Talentów.
S
potkanie prowadzili – Wiktoria Szymańska i Piotr Stopyra oraz Agata Stelmasiak i Jakub Calów z I LO w Bystrzycy Kłodzkiej.
Wśród zaproszonych gości była pani Anna Kulińska – wizytator z Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty, pani Kornelia Wenc-Szumigalska, kierownik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych – w Urzędzie Miasta i Gminy, pani Krystyna Magierowska-Kasza, Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej, która była gospodarzem imprezy. Pani Ewelina Walczak, Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, pani Aleksandra Tarchała – Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Bystrzycy Kłodzkiej, pani Anna Nowak, choreograf tańca.

W Gali wzięło udział 16 wykonawców ze szkół z Bystrzycy Kł., Kłodzka, Bożkowa, Pławnicy, Polanicy-Zdroju, Ziębic, Nowej Rudy, Kamieńca Ząbkowickiego, Ząbkowic Śląskich, Przyłęku, Kudowy-Zdroju, Ciepłowód.

Dolnośląska Gala Talentów to przedsięwzięcie organizowane przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, mające na celu promocję uzdolnionej młodzieży dolnośląskich szkół i placówek oświatowych. Jest organizowane jako przegląd talentów uzdolnionej młodzieży, nominowanej przez jury podczas eliminacji rejonowych. Szkoły zgłosiły do udziału w eliminacjach rejonowych ucznia lub zespół, który w ocenie nauczycieli jest utalentowany w określonej dziedzinie lub realizuje ciekawe pasje i zainteresowania.
Jury nominujące do VIII Dolnośląskiej Gali Talentów składało się z 5 osób,
a przewodniczącą była pani pani wizytator – przedstawiciel Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Wybierając nominowanych, brano pod uwagę ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność zainteresowań, pasji i talentów, profesjonalizm.

Jury nominowało do finału Dolnośląskiej Gali Talentów pięciu uczestników.
Są to:

1. Michał Bień

Z I Liceum Ogólnokształcącego imienia Powstańców Śląskich
w Bystrzycy Kłodzkiej

2. Muzyczne Sisterki:
Marta Furtek
i Hanna Kapuszyńska

Ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi imienia Marii Konopnickiej w Pławnicy

3. Weronika Niewiadomska

Z Gimnazjum Stowarzyszenia „Edukator” w Polanicy-Zdroju

4. Hubert Mączka

Ze Szkoły Podstawowej nr 3 imienia Mikołaja Kopernika
w Ząbkowicach Śląskich

5. Randia Poma

 

Z Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi
i Oddziałami Sportowymi imienia księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Bystrzycy Kłodzkiej

Wszyscy wykonawcy otrzymali dyplomy Kuratora Oświaty. Otrzymali także prezenty z Wydziału Promocji UMiG – pamiątki z Bystrzycy Kłodzkiej.

W czasie obrad jury wystąpiła poza konkursem Magdalena Dołgoszyja z I LO
w Bystrzycy Kłodzkiej, finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Filmowej
i Musicalowej oraz laureatka Ogólnopolskiego Konkursu na Piosenkę Obcojęzyczną.
Poza konkursem zaśpiewała dwie piosenki – jedną z musicalu „Koty”,
drugą z repertuaru Edith Piaf. Na pianinie akompaniowała jej pani Marta Łysyganicz – nauczyciel w Szkole Muzycznej II stopnia w Bystrzycy Kł.
Zaśpiewali też Piotr Stopyra, Jakub Calów i Michał Bień w asyście dziewczyn
z klasy I B LO.

Ewa Magierowska, ZSO w Bystrzycy Kłodzkiej

Foto: Marcin Gomułka