Muzyka jest dobra na wszystko

Pod takim hasłem przebiegał organizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej XXII Wojewódzki Festiwal Piosenki Międzynarodowej. Od wielu lat cieszy się on ogromnym zainteresowaniem wielu szkół z dawnego województwa wałbrzyskiego, tak było
i w tym roku.

Festiwal odbył się 6.04.2018r w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej przy wielkim wsparciu Dyrektor MGOK oraz techników estrady. Wzięło
w nim udział 22 uczestników, występowali soliści, duety, zespoły a nawet chóry. Uczniowie zaskoczyli nas różnorodnością języków w jakich śpiewali. Oprócz najpopularniejszego języka angielskiego pojawiły się też piosenki
w języku niemieckim, francuskim, hiszpańskim. Wielką niespodzianką dla widzów było usłyszenie ukraińskiej piosenki. Wszyscy zaprezentowali się świetnie, ale niestety nagród nie mógł otrzymać każdy. Festiwal prowadzili uczniowie z klasy II B Liceum Ogólnokształcącego: Karolina Stykowska, Alicja Machniowska, Jakub Karmelita. Oni dbali o miłą atmosferę i dobre samopoczucie wykonawców. Jak przystało na Festiwal Piosenki Międzynarodowej prezenterzy wykazali się erudycją i czynną znajomością języków obcych.
Główną nagrodę, Grand Prix, zdobyła Adrianna Kurowska z Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku, zaśpiewała piosenkę „Natural woman”. Pierwsze miejsce zdobyła Weronika Krzysztofczyk, wykonała utwór „Ton visage” z Liceum Ogólnokształcącego
w Ząbkowicach Śląskich. Kolejne miejsce zajęła Magdalena Kurowska wykonawczyni piosenki „At last” również z Liceum w Kłodzku. Podium zamknęła reprezentantka bystrzyckiego Liceum Ogólnokształcącego Magdalena Dołgoszyja w piosence „Je T’aime”. Ponadto jury przyznało dwa wyróżnienia: jedno powędrowało w ręce Michała Bienia z Liceum Ogólnokształcącego, który wykonał balladę pt.”Fairytale” w Bystrzycy Kłodzkiej. Natomiast specjalne wyróżnienie jury otrzymał chór szkolny z Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wałbrzychu.

Wszystkie utwory wykonane podczas festiwalu wywoływały w widzach pozytywne emocje.
Byli oni oczarowani ogromnym talentem uczestników. Z entuzjazmem czekamy na następną edycję. Zorganizowanie imprezy było możliwe dzięki zaangażowaniu nauczycieli oraz uczniów ZSO w Bystrzycy Kłodzkiej; także wsparciu finansowemu Burmistrz Miasta i Gminy Bystrzyca Kłodzka, Nadleśnictwa Międzylesie oraz „Staropolanka” z Polanicy Zdroju.

 

Karolina Stykowska

ZSO w Bystrzycy Kłodzkiej