ŚWIĘTO SZKOŁY

Dnia 09.06.2018 odbyło się Święto Szkoły, którego tematem przewodnim był „Wehikuł czasu”. O godzinie 900 wszyscy uczniowie i nauczyciele ZSO przebrani za postacie z różnych epok wyruszyli spod  szkoły w korowodzie, trzymając w dłoniach czerwone i białe balony. W tym roku dołączyli do nas też młodsi uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących, uczęszczający do Szkoły Podstawowej nr 1. Kolorowy korowód szedł przez miasto, kierując się na bystrzycki Rynek, który ozdobiony był dekoracjami wykonanymi przez uczniów naszej szkoły i Panią Małgorzatę Kociumbas. Radosnemu wejściu korowodu towarzyszyła  piosenka Wehikuł czasu zespołu Dżem, która  wprowadziła wszystkich w klimatyczny nastrój.

Pani Dyrektor Krystyna Magierowska – Kasza wygłosiła przemówienie nawiązujące do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, po czym oddała głos prowadzącym. Tą funkcję pełnili: Jakub Karmelita i Piotr Stopyra. O oprawę muzyczną zadbał wiceprzewodniczący gimnazjum- Hubert Hajduk, zaś nagłośnieniem zajęli się panowie Waldemer Jacuk i Krzysztof Jas.

Jako pierwszy wystąpił Krzysztof Grochowiński, grając na trąbce patriotyczne utwory: Rotę, My- pierwsza brygada i Czerwone maki. Następnie dziewczęta z klasy 1B LO przeniosły publiczność w lata dwudzieste i  trzydzieste XX wieku, prezentując układ taneczny.

Po ich występie rozpoczął się Szkolny Konkurs Piosenki Polskiej. Talent wokalny uczestników oceniało jury w składzie: p. Małgorzata Feszczuk, p. Andrzej Prasał, p. Jarosław Zygmanowski oraz ks. Gabriel Horowski. Gdy konkurs dobiegł końca, uczniowie szkoły podstawowej wykonali serię energicznych tańców, zapraszając publiczność na scenę. Następnie przewodniczący jury -pan Andrzej Prasał ogłosił wyniki konkursu. Dyplom uczestnictwa otrzymała Natalia Wajda z klasy 2 B gimnazjum Wyróżnienie otrzymała klasa 7b  i Alina Cybura z klasy 2E gimnazjum. Na trzecim miejscu zakwalifikowała się Julia Rycyk z klasy 2B gimnazjum, która zaśpiewała utwór Roksany Węgiel Żyj. Drugie miejsce zajęła  klasa 3a gimnazjum, która, występując przy akompaniamencie skocznej, discopolowej piosenki Jessica grupy LBD, podbiła serce publiczności. Klasa zadbała także o młodszych widzów, wyrzucając na scenę pełno kolorowych balonów i confetti. Hitem jednak okazał się występ Pauliny Piątek z klasy 3b gimnazjum, która, śpiewając utwór Margaret Byle jak, zajęła pierwsze miejsce.

Kolejną częścią programu była prezentacja klas ze szkoły podstawowej. Podczas ich wystąpień dało się słyszeć takie utwory jak: Czerwone jabłuszko, Akademia Pana Kleksa, Nie patrzę w dół czy We are the World  Michaela Jacksona.  Finalistka dolnośląskiej gali talentów- Randia Poma zaśpiewała piosenkę Alleluja, a Anna Mirga utwór Kayah Kiedyś byłam różą. Zuzanna Żelazko i Michał Parasiewicz z klasy 3A gimnazjum pokazali swoje umiejętności w tańcach towarzyskich. Klasa 2A LO także zaprezentowała swój układ. Przedstawiciele 2E gimnazjum przeprowadzili quiz a 3C gimnazjum, przebrana za postacie z lat siedemdziesiątych i  osiemdziesiątych XX wieku, zatańczyła do utworów z tamtego czasu. Oczywiście, nie zabrakło naszej szkolnej gwiazdy disco polo- Piotra Stopyry, który wraz ze swoja klasą 1A LO zaśpiewał piosenkę zespołu Fanatic Czarownica.

Na zakończenie Panie Agnieszka Makarewicz i Karolina Kruk po raz kolejny porwały publiczność do tańca. Wszyscy z chęcią bawili się w rytmach salsation i zumby.

W trakcie festynu klasy 2A LO i 1A LO prowadziły kawiarenkę oferując kawę, herbatę i lemoniadę. Klasa 3A gimnazjum sprzedawała tosty, jak twierdzili „po cenie promocyjnej”, a Panie Magdalena Dereń i Justyna Gajewska- Grelak z pomocą uczennic zajęły się sprzedażą pysznych i świeżych ciast upieczonych przez rodziców. Klasa 3D gimnazjum przygotowała ciasteczka z wróżbą i wraz z klasą 1A LO malowała dzieciom twarze. Dawid Matejek z klasy 2C gimnazjum i Ignacy Dębski z 3D gimnazjum pokazywali swoje umiejętności w Kąciku sportowym.

Pomimo tego,  że uczniowie musieli w sobotę wcześniej wstać, pozytywnie oceniają tę część dnia. Humor prowadzących udzielał się każdemu.

 

– Występy były bardzo ciekawie- ocenia uczeń 5 klasy- najśmieszniejsza była Jessica-dodaje.

 

Do wszystkich osób czynnie zaangażowanych w przygotowanie i organizację festynu kierujemy serdeczne podziękowania.

 

Sandra Krzysztofik 3D gimnazjum