Konferencja prasowa dyrektora Festiwalu Aktorstwa Filmowego

15.09.2018 r. szkolni dziennikarze wraz z opiekunem redakcji gazety szkolnej udali się do MGOK
na konferencję prasową z udziałem pana Stanisławem Dzierniejki.  Jest to dziennikarz, dyrektor naczelny Festiwalu Aktorstwa Filmowego. Dzięki niemu kolejna edycja festiwalu odbędzie się
w Bystrzycy Kłodzkiej. Oprócz pana Dzierniejki  w konferencji brała udział pani burmistrz Renata Surma oraz dyrektor MGOK, Ewelina Walczak.
Na pytanie zgromadzonych, dlaczego wybrał Bystrzycę, powiedział, że zakochał się w tym mieście
i w ich mieszkańcach.
– W tegorocznej edycji każdy znajdzie coś dla siebie- oznajmił.
Dla najmłodszych  czytanie przez Annę Samusionek bajki. Dla starszych Sonia Bohosiewicz wystąpi
z monodramem  „Domówka”. Zbigniew Waleryś przed młodzieżą wystąpi w spektaklu pt. „ Ja jestem Żyd z Wesela”. Odbędzie się także recital Anny Dereszowskiej. Dla naszych rówieśników uzdolnionych aktorsko zostaną zorganizowane warsztaty, w których nagrodą będzie rola w serialu „ Ojciec  Mateusz”.  Poprowadzić je ma Małgorzata Lejman. Dla Bystrzycy pan Dzierniejko przeznaczył
4 miejsca z 20. Impreza odbędzie się w 22 i 23 października.
Oczekiwaliśmy, że w konferencji prasowej weźmie udział gwiazda tego dnia, czyli pan Wiktor Zborowski. Który miał odsłaniać w Alei Gwiazd swoją kryształową twarz.

Z aktorem spotkaliśmy się później, w sali widowiskowej MGOK. Spotkanie prowadzone było w formie talk-show, gdzie konferansjerem był Stanisław Dzierniejko. Ponadto była możliwość bezpośredniego zadania pytania  Wiktorowi Zborowskiemu. Aktor wspominał ulubione role, reżyserów, z którymi współpracował, a także dowiedzieliśmy się, że pierwotnie chciał zostać koszykarzem. Dowiedzieliśmy się również o jego rodzinie oraz planach zawodowych na najbliższy czas.

Michał Łukawski i Wiktoria Kruk