”Noc pod gwiazdami” w ramach DFN

Dnia 5 października 2018 r. w piątek wieczorem o godz. 20:05 poszliśmy na lotnisko by oglądać na niebie ”Ciała Niebieskie ” W wydarzeniu tym udział brali : dr Grzegorz Kopacki astronom z Instytutu Geografii Uniwersytetu Wrocławskiego , pani Żochowska i przedstawicile klas 1b liceum, 3 a ,b gimnazjum i 8 a,b podstawówki. Spotkanie trwało 1,5 h . Przewodnik opowiadał nam w sposób bardzo ciekawy i interesujący . Pokazywał nam gwiazdozbiory min. Wielkiej Niedźwiedzicy , Herkulesa , Perseusza oraz wiele innych gwiazdozbiorów. Wdzieliśmy również piękną Drogę Mleczną, a najciekawsze w tym wszystkim były planety Mars i Saturn, które widzieliśmy z Ziemi, Wszystkim obecnym tam uczestnikom pokaz bardzo się podobał i byli pod ogromnym wrażeniem tego co zobaczyli i wysłuchali z ust pana astronoma .

Zuzia Kawulka 1 b LO