Pan na włościach

25.10 br. klasa 2B zaryzykowała wizytę w Zamku Kapitanowo w Ścinawce Średniej.

Zabytek znajduje się w prywatnych rękach. Kustosz jest wyjątkowo uczulony na wyciągnięte komórki i selfie. Lepiej nie być w skórze tego, który zaryzykuje złamanie zasad.
Początki założenia zamku sięgają XIV w. W tej chwili budowla jest częściowo odrestaurowana. Wszystko właściciel remontuje własnymi rękoma, wykorzystując prywatne środki. Dlatego zamek jest jego oczkiem w głowie. O zamku mówi z wyjątkową ekspresją. Ma wielką wiedzę historyczną. Nie każdego wpuszcza do zamku a dziennikarzy szczególnie. Z naszymi dziennikarzami jednak porozmawiał, nawet zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie. Zagrał też dla nas specjalnie na perkusji.

Dominika Malicka,

Klaudia Dutka,Oliver Campagna,
dziennikarze LO w Bystrzycy Kłodzkiej.