Pamiętamy i nie zapomnimy

08.11.2018 r. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Bystrzycy Kł. odbył się spektakl celebrujący 100- lecie odzyskania Niepodległości  przez Polskę . Widowisko przygotowali  uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1.

Uczniowie cytowali wielkich i patriotycznych ludzi. Śpiewali pięknie w chórze polskie najsłynniejsze utwory patriotyczne. Opowiadano nam historię walki Polaków o wolność,
gdy  nie istniała na mapach Europy naród trwał, wrócił i istnieje do dziś.
Spektakl przygotowali nauczyciele: p. Violetta Dudarz, p. Emilia Idzi-Ważgint i p. Norbert Ryznar.

Przedstawienie rozpoczął pan Ryznar, pięknie opowiadając historię naszego narodu. Słuchaliśmy recytacji znanych wierszy, których motywem przewodnim były wartości:. „Bóg, Honor  i Ojczyzna”. W czasie spektaklu chór młodszych uczniów śpiewał wszystkich nam dobrze znane pieśni patriotyczne. Przedstawienie zakończył dyrektor szkoły, Paweł Popiel słowami Danuty Siedzikówny  „Inki”- „Powiedzcie babci, że zachowałam się jak trzeba”.

Każdy obecny na sali miał przypięty kotylion. Wszyscy widzowie byli wzruszeni.

                                                                                                                       Oliver Campagna