DRZWI OTWARTE – 27.03.2019

Napisali o nas:


Drzwi otwarte dla uczniów klas 8 szkoły podstawowej i III gimnazjum w Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Śląskich w Bystrzycy Kłodzkiej

27 marca br. mieliśmy przyjemność pokazać Liceum Ogólnokształcące w Bystrzycy Kłodzkiej uczniom klas ósmych szkoły podstawowej i trzecich gimnazjum. Goście zostali ciepło powitani przez uczniów prowadzących szkolny radiowęzeł. Zwiedzający naszą szkołę w punkcie informacyjnym otrzymali program „drzwi otwartych” oraz materiały promocyjne. Na bieżąco byli też informowani

o nadchodzących pokazach naukowych. Opiekunowie zostali zaproszeni do przygotowanej przez uczniów kawiarenki.

W ramach oferty edukacyjnej uczniowie zobaczyli pokazy zajęć charakterystycznych dla naszej szkoły: składanie e-gazetki na stronie Junior Media, działanie robotów, fizykę medyczną, sesję zdjęciową

z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu. Były doświadczenia chemiczne i zajęcia z biologii, języka angielskiego w turystyce. Można było obejrzeć filmową relację z zajęć szkolnego koła teatralnego.

Uczniowie mogli zwiedzać szkołę i oglądać sale lekcyjne pod przewodnictwem uczniów z klasy 2 B pełniącej dyżur samorządowy. Zauważyliśmy, że goście byli zadowoleni. Liczymy, że większość zobaczymy w gronie naszych uczniów we wrześniu.

Krystian Krycki, Kacper Kwiecień – klasa humanistyczno-dziennikarska

ZSO w Bystrzycy Kłodzkiej