Pożegnanie absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego w Bystrzycy Kłodzkiej

26.04.2019 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Bystrzycy Kłodzkiej odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas trzecich LO.

Na początku powitaliśmy wszystkich przybyłych gości: Kierownik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych – Kornelię Wenc-Szumigalską, Dyrektora szkoły – Pawła Popiela, Wicedyrektorki, przedstawicielkę Rady Rodziców – Annę Kowalską, przedstawicieli samorządu szkolnego oraz samorządów klasowych, rodziców i nauczycieli. Uroczystość prowadziły uczennice z klasy 2 B, pełniącej dyżur samorządowy, Wiktoria Szymańska i Agata Stelmasiak.

Dyrektor szkoły, żegnając absolwentów, powiedział:

– Życzę Wam, abyście spełniali swoje marzenia, sięgali do gwiazd. Życzę Wam sukcesów i optymizmu, bo świat stoi przed Wami otworem. Bądźcie kowalami własnego losu. Realizujcie to, co wydaje się niemożliwe. Zmieniajcie świat na lepsze”.

W imieniu uczniów LO absolwentów pożegnał przewodniczący samorządu szkolnego -Piotr Stopyra, w imieniu uczniów klas trzecich szkołę pożegnał Karol Kunicki.

Paweł Popiel wraz z Kornelią Wenc-Szumigalską i wychowawczyniami klas maturalnych – Dorotą Warzochą i Małgorzatą Feszczuk, wręczyli świadectwa i dyplomy wyróżnionym uczniom. Nagrody za wysokie wyniki w nauce ufundowane zostały przez Burmistrz Miasta i Gminy – Rentę Surmę oraz Radę Rodziców. Wręczono także świadectwa ukończenia szkoły pozostałym uczniom.

Świadectwa z biało-czerwonym paskiem otrzymali: Aleksandra Kopaczyńska, Zuzanna Rybikowska, Karolina Stykowska, Miłosz Romanowski, Małgorzata Grajnert, Edyta Sołoducha, Karol Kunicki, Jagoda Kożuch, Kamila Łukasiewicz,

Aleksandra Sulikowska. „Złote Pióro” dla najlepszego dziennikarza LO otrzymał Michał Łukawski.

Gdy wręczono dyplomy za osiągnięcia sportowe, certyfikaty za pracę w redakcji gazety szkolnej i podziękowano rodzicom za ich zaangażowanie w życie szkoły, rozpoczęła się część artystyczna.

Wysłuchaliśmy kilku przepięknych piosenek w wykonaniu Julii Rycyk, Wiktorii Capai i Magdaleny Dołgoszyi. Dawkę humoru dostarczyli nam Zuzanna Dąbrowa wraz z Oliverem Campagna, prezentując zabawną scenkę. Z życia szkoły. Na koniec absolwenci mieli okazję powspominać poprzednie lata dzięki prezentacji multimedialnej, której towarzyszyła piosenka Eda Sheerana „Photograph” w wykonaniu Magdaleny Dołgoszyi.

Po zakończeniu maturzyści rozeszli się do swoich klas przy piosence ,,To już jest koniec”.

Mamy nadzieję, że myślami będą wracać do ostatnich trzech lat spędzonych w naszej szkole i że utrzymają dotychczasową tradycję 100% zdawalności matury.

Wiktoria Szymańska i Anna Gościańska – klasa humanistyczno-dziennikarska