Zabawa na Olimpie w SP nr 1

25.04.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1w auli w Bystrzycy Kłodzkiej odbył się wyjątkowy i oryginalny konkurs mitologiczny klas 5.

Wszyscy uczniowie biorący udział w zmaganiach przebrali się za bogów greckich. Prowadzącymi były polonistki – V. Dudarz i E. Magierowska. W jury zasiedli: dyrektor ZSO – Paweł Popiel oraz uczennice I Liceum Ogólnokształcącego z klasy humanistyczno-dziennikarskiej, Dominika Malicka i Natalia Pietrzak. Wydarzenie rozpoczęło się od quizu w stylu programu „Jeden z dzięsięciu”. Każdy uczeń wykazał się niesamowitą wiedzą merytoryczną o bogach, herosach i świecie mitów greckich. Licealiści, którzy zasiedli na widowni, mieli okazję powtórzyć wiadomości o mitach greckich. Następnie była walka „klasa vs klasa”, pomoc bogu Eolowi (bóg wiatrów), wybór załogi statku Odyseusza, pokaz zwinności uczniów i wybranie najlepiej ubranego boga. Tu uczniowie musieli także wykazać się wiedzą o postaci, za którą się przebrali. Konkurs był sukcesem i wszyscy uczniowie dobrze się bawili.

Uczestnicy konkursu
Wybór załogi Odyseusza

Oliver Campagna, klasa humanistyczno-dziennikarska ZSO w Bystrzycy Kł.