Letni karnawał ZSO

8 czerwca br. zabawę na bystrzyckim rynku zorganizowali uczniowie z samorządu szkolnego: Piotr Stopyra i Jakub Calów z klasy II A przy wsparciu uczniów z klasy II B LO z Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Tematem przewodnim w tym roku był „Letni karnawał”. Tym samym uczniowie nawiązali do obchodów 700-lecia nadania praw miejskich Bystrzycy Kłodzkiej. Uczniowie z klasy 2a i 5a SP przedstawili spektakl o herbie bystrzyckim. Do wspólnej zabawy włączyli się uczniowie SP nr 1, Gimnazjum nr 1, I Liceum Ogólnokształcącego oraz mieszkańcy miasta. Były m.in. piosenki, pokazy tańca towarzyskiego, zumba, „pociąg” wokół rynku do piosenki Ryszarda Rynkowskiego i malowanie twarzy. Bieg na orientację zorganizowała klasa I A LO. Jak co roku oblegane było stoisko z ciastami upieczonymi przez rodziców uczniów. Pogoda sprzyjała zabawie.