Konkurs o Błogosławionym Księdzu Gerhardzie Hirschfelderze

W poniedziałek 23 września odbyło się podsumowanie Konkursu o Błogosławionym Księdzu Gerhardzie Hirschfelderze. Tegoroczna edycja zmagań (już trzecia) objęła swoim zasięgiem wszystkie szkoły naszego miasta. Gościem honorowym uroczystości był ks. prałat Franz Jung z Niemiec, który wraz z „Hirschfelder Stiftung” ufundował cenne nagrody. W konkursie plastycznym dla szkół podstawowych i wiedzy dla szkół średnich wzięło w sumie udział 143 uczniów.
W konkursie wiedzy najlepsi okazali się uczniowie naszego liceum. Miejsce I zajęła Alicja Krowiak z kl. I D, miejsce II – Marcin Jabłoński z kl. I C, a miejsce III – Brunon Złotowski z kl. I C. Wyróżnienie zdobyła Marcelina Stróż z kl. II B. Gratulujemy!