Doradztwo zawodowe – praca w banku

18 listopada br. jako klasa maturalna uczestniczyliśmy w zajęciach doradztwa zawodowego z przedstawicielką Santander Bank Polska SA w Bystrzycy Kł.

Prowadząca zajęcia była bardzo otwarta i sprawiła, że poczuliśmy się swobodnie, nie potraktowaliśmy tych zajęć jako przymusu. Przede wszystkim rozmawialiśmy o tym, jak wygląda praca w banku, o wyborze kierunków studiów; co jest dla nas ważne. Omawialiśmy także praktyki i kursy dla pracowników banku. Zwróciliśmy uwagę na pożądaną osobowość pracownika. Dzięki improwizowanym scenkom poznaliśmy przebieg rozmowy kwalifikacyjnej w Santander Bank Polska SA. Tu musieliśmy wykazać się zdolnością przekonywania ludzi do podjęcia różnych decyzji. Były też nagrody dla uczestników scenek.

Do pracy w Santander Bank nadawałaby się osoba nie tylko potrafiąca liczyć, ale także taka, która jest pewna siebie oraz komunikatywna. Potrzebne jest wyższe wykształcenie, ale nie musi być typowo bankowe.

Agata Stelmasiak, klasa III B

Zajęcia zorganizował nauczyciel przedsiębiorczości w LO, Daniel Kruk.