1234

KONKURS RECYTATORSKI POEZJI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ

Oto zdjęcia naszych kandydatów do konkursu recytatorskiego poezji niemieckojęzycznej. Konkurs zorganizowano przez Niemieckie Towarzystwo Społeczno – Kulturalnego w Kłodzku, pod patronatem honorowym konsulatu Niemiec w Opolu. W tym roku wersja zdalna – uczniowie mieli nagrać występ i wysłać go na pendrivie. 3 kategorie – LO, SP 1-4 oraz SP 5-8. W tym konkursie regionalnym brało udział 37 kandydatów ze szkół podstawowych i z liceów całego powiatu i poza nim (w tym roku nawet szkoła ze Wrocławia). Germaniści mgr Heinz-Peter Keuten oraz mgr Magda Gacek przygotowali 6 kandydatów ZSO w Bystrzycy Kłodzkiej: Julia Franaszczyk, Alicja Krowiak, Julia Rycyk, Konstancja Kuczer, Maciej Rycombel (LO) oraz Julia Łopusiewicz (SP). Julia Franaszczyk i Alicja Krowiak (z akompaniamentem i „wspieraniem aktorskim” Julii Rycyk) zdobyli 1 miejsce w kategorii LO z recytacją poematu „Pidder Lüng” autorstwa D. von Liliencron, a Julia Łopusiewicz zdobyła 3 miejsce w kategorii SP (5-8 kl.) z recytacją wiersza „Herbstlied” autora A.H. Hoffmann von Fallersleben.
Gratulujemy serdecznie! Jesteśmy dumni z Was!