Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej

W czwartek 18 listopada 2021 roku odbył się w naszej szkole „Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej”. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Niemieckie Towarzystwo Społeczno- Kulturalne w Kłodzku oraz germanistów ZSO H.P Keutena, M.Gacek oraz L. Brzezicką. Honorowy Patronat nad Konkursem objął Konsulat Republiki Federalnej Niemiec w Opolu.

W auli ZSO w czterech kategoriach zaprezentowało się 17 uczestników z 6 szkół powiatu kłodzkiego oraz jedna szkoła z Wrocławia. Jury oceniało opanowanie pamięciowe tekstu, interpretację, ekspresję oraz wymowę i dykcję.

I miejsce w kategorii szkół podstawowych klas I-III zajęła Matylda Kurzeja z SP “Edukator” w Polanicy Zdroju z recytacją wiersza “Immer gute Laune” Karoliny Treli.

II miejsce zajęłą uczennica kl. II b naszej szkoły, Weronika Idzi, która wraz z koleżankami z klasy recytowała utwór “Im Walde mȍchte ich leben” Hoffmanna von Fallersleben.

W kategorii kl.4-6 SP, I miejsce zajął Bruno Kędzierski z SP nr 81 we Wrocławiu recytując wiersz Elke Brȁuling “Der traurige Clown”. W kategorii klas 7-8 zwyciężyła Martyna Bojko ze Szkoly Podstawowej w Wojborzu deklamując utwór Alfonsa Pillacha “Das Ende einer Kȕchenschabe”

Uczniowie klasy Ia naszego LO zajęli I i II miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych: I miejsce: Miłosz Stróż za recytację utworu “Im Herbst” Josepha Freiherr von Eichendorffa , II miejsce- Hanna Pawlik z utworem “Wehmut” J.W von Goethe.

W przerwie wszyscy uczestnicy wraz z nauczycielami mogli wysłuchać występów muzycznych w wykonwniu uczniów kl. Ia: Benedykta Patynki, Jakuba Brzezickiego oraz Miłosza Stróża a także uczennic klasy III d Julii Rycyk oraz Julii Szymszon. Konkurs poprowadzili uczniowie klas III LO Roksana Michalak i Filip Żmudziński.

Laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody. Zwycięzcom gratulujemy!