DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI

W dniach 5-6 października 2023 w Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Śląskich w Bystrzycy Kłodzkiej miała miejsce XXVI edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Odbyły się na nim wykłady prowadzone nie tylko przez profesjonalnych wykładowców, profesorów i nauczycieli, ale także uczniów naszej szkoły. Jako że rok 2023 został ogłoszony rokiem Mikołaja Kopernika, wiele z nich było o tematyce kosmosu i astronomii, ale nie tylko. Poruszone zostały również aspekty z różnych dziedzin, takich jak m.in. fizyka, biologia, historia, zostały przedstawione zawody mundurowe oraz kwestie podróży i własnych zainteresowań. Odbył się również konkurs multimedialny o Mikołaju Koperniku organizowany przez dr. Małgorzatę Żochowską koordynatorkę DFN-u, odwiedziła nas Akademia Wojsk Lądowych, a także wielu profesorów, którym jesteśmy bardzo wdzięczni, że chcieli się podzielić swoją wiedzą, jak i brać udział w tak wielkim wydarzeniu. Cały Festiwal miał na celu przekazania wiedzy młodszym, jak i tym starszym. Dzięki Dolnośląskiemu Festiwalowi Nauki uczniowie dowiadują się wielu nowych rzeczy, zdobywają i pogłębiają swoje zainteresowania, a także doświadczają nauki w innej formie, co rodzi w nich większą chęć do poszerzania swojej wiedzy. Jak co roku wydarzenie to odniosło wielki sukces i wzbudziło wiele pozytywnych emocji wśród dzieci i młodzieży. Wszyscy czekają już na kolejną edycję, by razem z wykładowcami dobrze się bawić równocześnie poznając świat od innej strony.